Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.04.01. 17:47  l  #11479
Szerencsétlen gólokat is kapunk, úgy fogalmaznék, de...
- sokat hibázunk hátul (pl VAN ellen Pietro,JBo nem is egyet), ami már magában hordozza a kapott gól esélyét,
- Steen kiesésével nincsen vezére a csapatnak, főleg PP-ben, ami így kifejezetten kuka,
- Elliott ne akarjon a kapu mögött vitézkedni, mert már lassan olyan MSmith-es a stílusa. Maradjon olyan, mint amilyen volt (na ezért Al leveszi a fejemet)
- állandó sor variálások, amit nem tudok hova tenni.

Jokkinen viszont kifejezetten tetszett Backes-ék mellett, a legjobbunk volt, a 4dik sor mellett. Róluk nem tudom érdemes-e ezt leírni, mert kevés meccsen játszanak rosszul. A helyzetkihasználásunk majdnem 0, a PP-nk gyalázat, az ellenfél kapusi pedig-ahogyan írtad- ellenünk támadnak fel "halottaiból".
Jó volna, ha Pietro és JBo is pihenne a WIN ellen, jöhet Bortuzzo és Lindbohm.

Amúgy igen PO 0-4 ha így folytatjuk, nem beszélve, hogy nem olyan régen még a Ny-i első hely is lehetett volna a cél, most pedig már a Central is messze van. Ha pedig a CHI csak 3 pontot is elhoz tőlünk, még a hazai pálya előnye is elúszik.
3.sor

Válasz Al hozzászólására (#11478)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.04.01. 14:35  l  #11478
Egyszerüen nem találok szavakat. Valami eszement szerencsétlen periódust futunk. Volt vagy 3-4 jó meccsünk, mikor minden összejött (SJ meccsek környéke), azonban azóta rendkívül balszerencsések vagyunk. Kapjuk a hülyébnél-hülyébb gólokat, támadásban pedig semmi nem jön össze. Mivel nem sok gólt lövünk mostanság, ezért állandó hátrányban játszunk, s kitámadunk, ezzel helyzetbe hozva az ellenfelet. Borzasztó ezt nézni, holott a meccsek zömén dominálunk, az történik amit akarunk, néha úgy beszorítjuk az ellenfelet, hogy az minden testnyílásán kapkodja a levegőt. Teszük ezt teljesen eredménytelenül. A helyzetek megvannak, csak éppen nem mennek be. Azt sem hiszem, hogy minden kapus éppen ellenünk parádézik, gólokat mégsem lövünk.
Itt volt a legutóbbi VAN meccs. Lackról annyi korong jött ki középre, hogy csak ezekből a helyzetekből üthettünk volna 5-t, ha minden harmadikat belőjjük. Csak nem járt arra egyetlen Blues játékos sem. De ha járt is volna. Már nem emlékszem melyik meccsen volt, mikor a kapusról kijövő korong 3 !!! blues játékost talált a kapu előtt, tök üresen, 2 m-re a kaputól. Mivel hárman vooltak, kicsit egymást is zavarták, aztán addig csalinkázott a korong, még egyikük sem érte el!!! Mondom, hogy megőrülök.
A kapott gólok sem egy idegnyugtatóak. Utóbbi meccsen is egy Petro ütője miatt lett védhetetlen, de volt itt olyan, mikor az egyik támadó hátba lőtte a másikat, az így pattant fel- és egyúttal át Ells-en. A DET is úgy nyert, hogy az egyenlítő gólnál pofán lőtték Butlert, s így ajtó-ablak helyzet lett védő nélkül. A győztes gól pedig szabálytalan volt, mert Abdelkabder először eltörte az ütőjét Allen mammutján, aztán a törött ütővel kaparta be a korongot. Ez nálam inkább 2 perc, mint gól. Volt itt olyan is, mikor a fekvő és védő Ells biztosra akart menni, s a mammuttal behúzni maga alá a korongot, s hát így húzta be a kapuba, de volt palánkról Ells hátára pattanó, s onnan a kapuba gól is. Sorolhatnám még napestig, ha emlékeznék mindre.
Pedig nagyon nagy, PO szinvonalú meccseket játszunk, óriási hajtással, nagy ütközésekkel. Nem szoktam más csapatok meccseit megnézni, de múltkor úgy hozta a sors, hogy volt "szerencsém" végig nézni a TB-DET meccset a Sport1-en. Kíváncsi voltam, hogy más meccseken is ekkora a hajtás a közelgő PO kapcsán. Hát sikerült egy ekurva unalmas, szar, helyzetek nélküli meccset megnéznem. A végén győzött a Tampa 2-1-re, de az is lehet, hogy a végén lőttek egy EN-t is.
Ezért mondom, hogy valami elképesztő balszerencsés szériában vagyunk, amin valahogy át kell lépnünk, mert ha a PO-ig nem sikerül, akkor sima 0-4-gyel távozunk az első körben.

1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.30. 8:10  l  #11477
Most erre mit lehet mondani.
Vártuk Shatty visszatérését, de elég akadozva ment a gépezet, nem beszélve Steen sérülése utáni időről. Annyira lehetett tudni a CBJ játékosainak, hogy rá lesz játszva a PP, de Tarasenko ellen nem tudtak mit tenni. Nagyon hiányzott Steen.
Ami tetszett az a Backes-Ott-Reaves féle sor. Jók lennének, Én egy harmadra kipróbálnám ezt a hármast.
Ha Ny-t akarunk nyerni, akkor 7/7 kell.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.27. 18:11  l  #11476
St. Louis Blues @StLouisBlues · 2 min 2 perccel ezelőtt
Hitchcock confirms both Shattenkirk and Gunnarsson will be in the lineup tomorrow.

All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.25. 21:04  l  #11475
Persze megértem, de így elég langyos lett a Stastny sor (sztem).
Basszus jól nyomtuk a meccset, az elején nem volt megállás, aztán a második harmadban két gyors kapott gól . Bortuzzo wow-, majd Goc egyenlítő gólja és máris lélektanilag nálunk volt az előny. Ott és Reaves nagyot küzdött a gól előtt. Az OT-ben pedig gyorsan dülőre vittük a dolgot.
Azért az, hogy nem volt PP játékunk, nem a Pens tiszta játékának volt köszönhető.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.25. 15:57  l  #11474
Én is így látom, mivel elég bő a keret, gondolom folyamatosan rotálja (pihenteti) az embereket. Nagyon valószínű, hogy Porter a PO-ban nem fog az első sorban játszani, mint pár meccsel ezelőtt.
1.sor

Válasz Laci05 hozzászólására (#11473)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.25. 13:01  l  #11473
Én nem látom ebben a problémát, Hitch megmondta hogy pihentetni fog. Bergy a múltkor már ki lett véve, most épp Jaskin, bumm, ráadásul így most ő közel egy hetet pihizik mivel csak 28-án játszunk újra.
All-Star

Válasz sassa hozzászólására (#11472)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.24. 20:30  l  #11472
Mostanában Berglund igyekszik, de...
"Hitchcock is an idiot! Berglund should never play again! Jaskin is twice the player and skater! Idiot Move!"
Ha nem is ebben a formában, de egyetértek a hozzászólóval.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.23. 19:45  l  #11471
A Wings ellen is milyen gólok voltak már, Butler fejbelövős lepattanós

Szerintem fogjuk fel pozitívan, 6 meccset játszottunk 9 nap alatt, zsinórban az utolsó 5 idegenben, két utazós B2B közte, ez így kurva fárasztó, de lehoztuk felesben 6 ponttal. A keddi Pens meccs után lesz pár nap pihenni legalább.

All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.22. 19:50  l  #11470
Régi idők párharcára emlékeztetett a mai derbi. Kemény, helyenként durva volt. A PK-nk jó volt, PP-nk na hagyjuk. Allen zseniálisan védett, sztem, nem rajta múlott, hogy nem a mienk 2 pont.Mondjuk a kipattanó máshova is mehetne.
Azért egy , ha... Jokkinen beüti a ziccerét a 2dik harmad végén mennybe megy, és valószínűleg behúzzuk a meccset. Nem így lett. Majd legközelebb.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.21. 22:38  l  #11469
Hitch: "They were goofy, deflection goals. We didn't play very well, but some of their goals were once-in-a-lifetime goals." #stlblues

++

Holnap Wings
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.21. 21:28  l  #11468
0-4 után is kilátástalannak tűnt.
Remélem, hogy ezután az alapszakasz végéig megszabadulunk a szerencsétlen kapott góloktól.
Így viszont, bár nehéz lesz, a Wingst meg kell verni.
Gunnarson megsérült, jöhet majd Lidbohm.

Mekkora fos gólokat kaptunk...

Taraszenko és Schwartz viszont milyen akciókat (és gólokat) hoznak össze! A szépítő gól óta ég és föld a különbség játékban, olyan szinten hogy már-már meglepne ha nem egyenlítenénk még a másodikban.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.21. 20:06  l  #11465
Húha....ez csúnya lesz
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.21. 16:03  l  #11464

Ma az STL és a negyedik sor egy pici tompának tűnt, különösen Lethera. Neki nem ez az első meccse, amikor elmarad a társaktól. Mintha egy picit elfáradt volna.

A fáradtság biztosan játszik, első sűrű észak-amerikai szezonja, szerintem látszik hogy fizikailag és fejben is kissé befásult-belassult. Ja meg az agyrázkódás is (korábbi éveiben is volt már neki). Amúgy világosan látszik a statisztikáin is, nagyjából karácsony óta elkezdett kifújni:

Első 30 meccsén 8 gól 17 passz 25 pont (.83) +14
Majd 34 meccsen 3 gól 11 passz 14 pont (.41) +4
All-Star

Válasz sassa hozzászólására (#11463)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.20. 20:35  l  #11463
Egyéni vélemény : bár megvoltak a helyzeteink saját magunkat vertük meg a pontatlansággal. Egy PO szagú meccsen ennyi helyzetet kihagyni büntetlenül nem lehet, mondjuk ez van akkor , ha nem Hutchinson áll a kapuban.
Kérdés : a Stastny sornak mi a titka? Ők szinte ugyanúgy pörögnek minden meccsen. Stastny vagy Jaskin? Vagy a masszív erő amit mindhárman képviselnek?

De így viszont a Kings vonal alatt
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 19:34  l  #11462
Nem ott nézem.

Lefordítva amit írtál; azt csinálunk amit akarunk, de nem össze a gólszerzés azaz bepréseltünk egy gólt. Na látod , nekem ez a nyögvenyelős győzelem. Mert hiába játszunk be bárkit a pályáról, ha nem jön/jönnek a gól/gólok, akkor az számomra ezt jelenti. Különösen, ha a sok kimaradt helyzet miatt egy kicsit görcsösek is leszünk, pláne.
3.sor

Válasz Al hozzászólására (#11460)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 19:32  l  #11461

Szerintem sima meccs volt, sokkal előrébb tartunk mint a CGY.

Azon gondolkoztam, ha megnyernénk a centralt, ők lennek a legideálisabb ellenfél a potenciális wild card csapatok közül. Szerintem söprés lenne, főleg szegény Giordano kiesése után.

Remélem nem értik félre a Flames szurkolók ha olvassák, megmondom őszintén baromira szimpatizálok velük idén, főleg ha összehasonlítom a fárasztó never ending rebuildben lévő "de majd egyszer király" lesz Edmontonnal, akkor egyenesen Flames drukker vagyok:)

Egyszerűen hatalmas mismatch lenne javunkra a történet: PP, PK, bulizás, possession, mélység elől-hátul, Hillerék sem Rinne vagy Quick. Olyan lenne a széria mint mikor pár éve a fiatalos bubble team csapatunk bemászott a rájátszásba végre és kisöpört minket a Nucks. 4 élvezetes szoroskás meccs, de kijönne, hogy ki a sokkal jobb csapat jelenleg.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#11458)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 19:01  l  #11460
Javíts ki, ha nem így van, de tudtommal, Te is GC-n nézed az összes meccset.

Azt vettem észre, hogy sokszor írod, mennyire nyögvenyelős, milyen szoros meccs volt, mikor én meg azt látom, hogy azt csinálunk velük, amit akarunk, max. éppen nem jön össze a gólszerzés.
1.sor

Válasz sassa hozzászólására (#11459)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 17:26  l  #11459

Én nem tudom sassa, de veled nem szívesen néznék meccset. Szerintem Te halálra rinyálod magad, ha kicsit szorosabb a meccs.

Na jó, persze hogy nézném veled a Stanley döntőt, ahol a Blues az egyik szereplő

Na ezt fejtsd ki bővebben, hogy mit értesz alatta, légyszi !
Nem rinyálok, idegeskedek és sztem más felfogással nézem, mint Te vagy Ti.
Hogy miben más?? ezt nehéz lenne megfogalmazni vagy körülírni.

Szavadon foglak
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 15:21  l  #11458

A Dallas meccs kicsit faramuci volt, mert szarul játszottunk, ezért nem is érdemeltünk volna győzelmet, de........ Allen kegyetlen jól védett, nagyon megérdemelte a SO-t, s ha egy kapus nem kap gólt, akkor azt a meccset már nehéz elbukni ( a rendes játékidőben).

A CGY meccs más volt. Szerintem érdekesen alakult. Az elején nagyon jött a CGY, aztán mi is felpörögtünk, s innen sokszor macska-egér játékká fajult a meccs. Volt egy olyan támadásunk, mikor 3-at cseréltünk úgy, hogy nem jött ki a harmadukból a korong. Szerintem minden testnyílásukon kapkodták már a levegőt, mikor a bíró megállította úgy a támadást, hogy nem volt a korong a kapusnál. Szerintem sima meccs volt, sokkal előrébb tartunk mint a CGY.
1.sor

Válasz sassa hozzászólására (#11454)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 14:57  l  #11457
A FO-ban óriási a fejlődés. Nem oly rég (pár éve) még sereghajtók voltunk a ligában, ebben a "műsorszámban".
1.sor

Válasz Laci05 hozzászólására (#11455)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 14:56  l  #11456
Szerintem ha Shatty nem beteg, akkor ő is az 50-esek tagja lenne.
1.sor

Válasz Laci05 hozzászólására (#11453)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 14:08  l  #11455
The Blues rank No. 2 in the NHL in face-off winning percentage (53.6 percent), trailing only the Boston Bruins (53.7).

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.19. 11:28  l  #11454
Ez simább volt, mint a Dallas elleni, de azért izzadtunk.
A Bortuzzo-Lindbohm páros jól vizsgázott, a visszatért sorok is jól működtek, a játék is tetszett.. időnként. Segítettük Elliott-ot is így SO rekord.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.18. 15:03  l  #11453
Az eredeti hozzászólás módosítva lett a felhasználó által!
  With Oshie and Backes joining Tarasenko, Steen & Schwartz, #stlblues only team in NHL with 5 players at 50 pts or more.

SJ & TB each have 4.

There are 7 NHL teams that have zero players with a 50-pt scorer.

Hiányzik valakinek, mondjuk Perron?:)

Stastny Shattenkirk 40-40
Lehtera 39
Pietrangelo 38
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.18. 11:49  l  #11452
Elliott 21. SO, ezzel már egyedül ő az első, lenyomta Halakot!

133. meccsén szerezte a 21. SO-t Blues mezben, ez meglehetősen jó arány!

Azon gondolkoztam, hogy érdekes volt a meccsen, hogy a Flames sokszor nagyon szerencsés módon került nagy gólhelyzetbe (odacsorgók, pattanók, hibák), de maga a gól meg sokszor hatalmas balszerencse miatt nem jött össze. De ma ennek így kellett lennie úgy látszik.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.16. 21:17  l  #11449
A 6dik Stars PP-nél volt egy K...a any...tokat kijelentésem a zebráknak.
Azért tudunk hibázni rendesen, még szerencse, hogy a Dallas nem tudta kihasználni. Igencsak tompák voltunk, Hitch kevergetései nem igazán jöttek be, a harmadik harmadra visszaállította rendet, meg is lett az eredménye. Végre PP gól
Oshie a végén....azért odab.szott rendesen Segiun-nek.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.16. 9:29  l  #11448
Jake Allen last nine decisions (eight starts; won one game in relief): 7-1-1, 1.97 GAA and .917 SV%. #stlblues 4. SO

Berglund 500. meccs.

#stlblues are 11-2-1 in their past 14 road games.

#stlblues PK ... 6-for-6 today, 29 for last 30 (96.6%).

Holtversenyben, 2 meccsel kevesebbet játszva megint befogtuk a Nashvillet.

***

Úgy tűnik az utóbbi meccseken belekezdett Hitchcock a szezon végi playoff előtti fokozatos rotálásba/pihentetésbe, játszik Porter, Jokinen, pihen Goc, Berglund, Ott. Bouwmeester is "beteg" volt a múltkor, ami ha a playoff alatt történik 100% hogy játszott volna.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.16. 8:47  l  #11447
++

Szerintem Armyéknak kijár a dicséret, mert az alapszakasz rajtjához képest sokkal stabilabbnak néz ki a keret mindössze pár olcsó csere után, és szépen ego nélkül lenyesegették a vadhajtásokat is.

Védelem (alapszakasz elején vs most):

5 stabil, rutinos NHL védő (Petro, JBo, Shatty, Jax és Gúnár - műtétből kérdőjelesen) + Cole, Leopold és Butler --> Carl miatt kettő rendre játszva az elején

vs

6 stabil, rutinos NHL védő (Petro, JBo, Shatty, Gúnár, Jax és Michalek) + Lindbohm, Bortuzzo és Butler

Ég és föld!! Colet még Butler is kiszorította tartósan december környékén, amivel nem Butlert akarom degradálni, de Cole mégiscsak egy első körös nagy reményű védőprospect volt aki 26 évesen még csak harmadik párban sem stabil ember. Butler tényleg jobb mint vártam, de azért 7. védő szint. Leopold egy se íze se bűze langyos víz védő mára, jó érzékkel pattintottuk gyorsan, szerintem nála önmagában Bortuzzo többet ér, aki legalább egyértelműen hoz valami pluszt (keménység) és egyelőre tényleg nem tűnik elveszettnek annyira. Lindbohm meg aztán abszolút király, sajnos csak sérülés esetén fog tartósan játszani a rájátszásban, de jó tudni hogy itt van mert belőle egyértelműen top4 védő lesz előbb-utóbb, nekem ő már 21 évesen többet mutatott, mint Cole, akinek volt 5 éve...

Ja és amellett hogy minőségben jobb a védelem és mélyebb, karakteresebb, még abból a szempontból is jobb, hogy az év elején volt 6 bal és 2 jobbos, most meg 5 bal és 4 jobbos!

Elől meg Lindströmöt csak kitettük, Paajarvi nem lett egész évben erőszakolva ha egyszer nem megy, hiába a Perron-csere része, amennyiben bust hát bust, ja és Ott is nagyon szépen limitálva van a 4. sorban, ahol még hasznos is. Jaskin beépítése pedig már az edzőtábor óta evidens kellett volna legyen, kellett két tucat meccs meg sérülés, de végül ez is megtörtént.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#11446)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.15. 21:34  l  #11446
Ha Shatty viszajön, akkor valószínűleg Bortuzzo is kimarad. Szerintem 3 minőségi bekk cserénk lesz, mert nekem Butler játéka is tetszik. Lindbohmról pedig csak annyit, hogy amíg játszott, a legjobb védőnk volt szerintem.
1.sor

Válasz sassa hozzászólására (#11444)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.15. 19:39  l  #11445
A PIT meccsel szintén így voltam. A mostanival már nem kifejezetten.
3.sor

Válasz Al hozzászólására (#11442)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.15. 19:38  l  #11444
Bortuzzo: nem játszik rosszul, jól helyezkedik, kemény, de nekem lassúnak tűnik, Jax mellett is. Valahogy Ők a keménység, viszont a "lomhaság" is. Mindig attól tartok, hogy lefordulnak minket, mikor ők vannak a jégen.
Nekem Linbohm játék jobban tetszik, mint az övé, viszont Jax helyett, Petteri párjaként megnézném egy-két meccsen.
A jó hír viszont, hogy van 2 db minőségi bekk cserénk a top6 után.
Butler akárhogyan is játszik teperhet, ha maradni akar.
3.sor

Válasz Al hozzászólására (#11443)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.15. 18:16  l  #11443
Az igazolásokról, 4 meccs távlatában.

Lindstrom távozásának kifejezetten örülök, mert csak szenvedtünk vele.
Cole már más tészta, mindig is kedveltem, de....... Utóbbi időben visszavett a keménységből, s ettől függetlenül még is sok volt a kiállítása. Sosem tudott volna alap ember lenni, van egy olyan érzésem. Szóval így tekintve rá, lehet nem is gond hogy eltávozott.
A helyére érkező Bortuzzo (kövezzetek meg érte) nekem felettébb tetszik. Kemény, eddig nem csinált hülyeséget védekezésben, lövöldöz is és még csak 25 éves. Nekem az eddigi 4 meccs alapján tetszik.
Michalek munkásságát annyira nem követtem, de szerintetek is erősítés. Úgy legyen.
Jokinent én sem csipázom, de azon az 1 meccsen nem volt rossz, s PO-ban még jól jöhet a rutinja (mondjuk PO rutinja nem nagyon van).
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2015.03.15. 18:00  l  #11442
A statisztikákat mindig is gyűlöltem. Amikor a meccsen kiírták, hogy Dubnyk még nem nyert ellenünk, akkor már tudtam, hogy most majd fog. Mint ahogy a PIT meccsen is írták, hogy idén még nem lőttek PP gólt, rögvest biztos voltam benne, hogy ellenünk betalálnak.